fbpx

Op. Dr. Feridun Elmas Plastik ve Estetik Cerrahi

Feridun Elmas

Meme Büyütme Ameliyatlarında Sıkça Sorulan Sorular

antalya-estetik-ve-plastik-cerrah-meme-estetigi.

Meme Büyütme ameliyatı sonrası hastaların sıkça aklına takılan sorular estetik ve plastik cerrahi işlemleri;

1. Ideal Meme Boyutu Nasıl Belirlenir?

Bu ameliyatlar için ideal meme boyutu belirlemede ana parametreler mevcuttur. Kişinin meme tabanı, meme dokusunun kalınlığı, cildin sarkma derecesi gibi faktörler, protez boyutunu belirlemede göz önünde bulundurulur. Hastanın isteği de önemli bir etkendir; büyük veya daha doğal ve küçük bir meme isteğine göre planlama yapılır.

2. Meme Büyütme Ameliyatları ve Emzirme:

Meme büyütme ameliyatlarında süt bezlerine dokunulmadığı için meme ucu ve süt bezleri bağlantısı korunur. Bu nedenle emzirme açısından genellikle bir problem yaşanmaz. Ancak, meme dikleştirme ve büyütme ameliyatlarının bir arada uygulandığı durumlarda, süt bezlerinin bir kısmının bağlantısı ayrıldığından emzirme kalitesi azalabilir veya nadiren mümkün olmayabilir.

3. Ameliyat Sonrası İyileşme Süresi:

Meme ameliyatları sonrasında genellikle yaklaşık 1 hafta istirahat önerilir. Ardından, hastalar işlerine dönebilirler.

4. Meme Estetiği Sonrası Aktivitelere Geri Dönme Süresi:

Meme ameliyatları sonrasında 3. haftadan itibaren tempolu yürüyüşlere başlanabilir. Ancak, fitness, yüzme gibi göğüs kaslarını zorlayan aktivitelerin 4-6 hafta süreyle ertelenmesi önerilir.

5. Meme Estetiğinde İz Konumlandırması:

Meme büyütme ameliyatları için farklı kesim yerleri kullanılabilir, ancak amaç her durumda kesinin görünmeyecek şekilde konumlandırılması ve gizlenmesidir. Meme başı sınırı, meme altı katlantısı, koltuk altı gibi bölgeler tercih edilebilir.

6. Yuvarlak ve Anatomik İmplant Farkları:

Anatomik implantlar vücut anatomisine uygun, damla şekilli implantlardır ve meme doğal yapısına uygun bir görünüm sağlar. Yuvarlak implantlarda ise üst yarısı damla protezlere göre daha dolgun bir görünüm sunar.

7. Meme Estetiği Özel Sütyen Kullanım Süresi ?

Genellikle ilk 3 hafta boyunca ameliyat sonrası sütyenlerin kullanımı önerilir. İlk 3 haftalık dönemde molalar verilerek kullanılması, sonraki 3 haftalık dönemde ise belirli saatlerde kullanılması tavsiye edilir.

 

Meme estetiği ve diğer plastik ve estetik cerrahi işlemi için web sitemizi inceleyebilir ya da sitemizde bulunun iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Antalya Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Doktor Feridun Elmas.