fbpx

Op. Dr. Feridun Elmas Plastik ve Estetik Cerrahi

İp Uygulamaları

İp Uygulamaları Nedir?

Yaş ilerledikçe yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmaların temel sebepleri ciltteki kollajenin azalması, cilt altı yağ dokunun hacim kaybı ve yer çekimidir. Yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerler olan yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar, ameliyatsız bir yöntem olan iple yüz germe yani “İp Askı” yöntemleri ile kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır. Ağız ve dudak çevresi, göz kapakları ve yüzdeki sarkma ve kırışıklıklarda etkili olan bu yöntemle vücudun her bölgesine uygulama yapılmaktadır.

 

İşlem sırasında, vücutta eriyebilme özelliği taşıyan ve genellikle ameliyatlarda kullanılan özel iplerin geliştirilmiş formları kullanılmaktadır. Gerginlik, dokuların iplere verdiği tepkiyle sağlanmaktadır. Böylece sarkma görünümü ortadan kalkmaktadır. İşlem sonrası anında gençlik etkisini gösteren iple askı işlemi, kişinin 5-10 yaş daha genç görünmelerine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra kişinin yüz ifadesi ve mimiklerinde hiçbir değişikliğe neden olmamaktadır.

İp Uygulamaları - Feridun Elmas

Yüz germe işlemi sırasında kullanılan iplerin özelliklerine bağlı olarak Kontür Lifti, Siluet Lifti, Fransız askı, Aptos İp Lifti, Örümcek Ağı Estetiği olarak da adlandırılmaktadır. İple asma işlemi, elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için kullanılmaktadır. Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde sonuçlar yaklaşık 2 yıl kadar kalıcılık sağlamaktadır. Anesteziden sonra iple germe tekniği, 30 dakika içinde tamamlanabilmektedir.

 

Hastanın işlem sonrası günlük aktivitelerine dönmesi oldukça kısa sürmektedir. Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Kadın/erkek farketmeksizin uygulanabilen iple germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayanlara uygulanmaktadır.

 

Yapılan bölgede hafif şişlikler ve morluklar ve aynı bölgelerde gerginlik hissi oluşabilir. İşlem sonrası özellikle ilk 1 hafta travmaya karşı çok dikkatli olmak gerekmektedir. Askıların taşıma kuvveti sınırlı olduğu iplerde kopmalar meydana gelip asimetriler oluşabilir.

İp Uygulamaları

İp uygulamaları, cilt yenileme ve sıkılaştırma amacıyla kullanılan estetik bir prosedürdür.

 

Cilt Sıkılaştırma: İp uygulamaları, ciltteki sarkma ve gevşemeyi hafifletmeye yardımcı olabilir. Özellikle yüz, boyun ve vücut bölgelerindeki cilt sıkılaştırmada etkilidir.

 

Kırışıklık Azaltma: İp uygulamaları, özellikle yüz bölgesindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olabilir.

 

Doğal Sonuçlar: İp uygulamaları, ciltte doğal bir sıkılaşma ve gençleşme sağlayabilir. Kişiye yapay veya aşırı bir görünüm vermezler.

 

Hızlı İyileşme: İp uygulamaları genellikle minimal invazifdir ve cerrahi müdahaleye kıyasla daha hızlı bir iyileşme süresi sunabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İp uygulamaları, zaman içinde yer çekimi etkisiyle oluşan cilt sarkmalarını ve izleri azaltmak, cilt altı kasları desteklemek ve cilde daha genç ve sıkı bir görünüm kazandırmak amacıyla kullanılan bir estetik yöntemdir. Bu prosedür, minimal invazif bir şekilde uygulanır ve cerrahi müdahale gerektirmez. İşlem sırasında ince iplikler cilt altına yerleştirilir ve cildi yukarı doğru çekerek sıkılaştırır. Bu sayede cilt daha genç ve canlı bir görünüm kazanır, aynı zamanda gelecekteki sarkma ve çizgi oluşumunu önler. İp uygulamaları, hızlı iyileşme süreleri ve doğal sonuçlarıyla popüler bir estetik seçenek haline gelmiştir.

Uzmanlar, son zamanlarda botoks yerine kolajen terapilerini öneriyorlar ve bu önerinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bunun başlıca sebepleri, kolajenin vücudun doğal yapısında bulunması ve vücut tarafından daha kolay kabul edilmesi, ayrıca günümüzdeki sağlıklı ve doğal güzellik yöntemlerinden biri olmasıdır. Özellikle balık kolajeni, botoksa göre daha fazla tercih edilmektedir.

Bize Ulaşın

Hizmetimiz ve uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurun. Size en kısa sürede geri dönüş yaparak sorularınıza detaylı cevaplar sunacak ve kişiselleştirilmiş çözümler sunmak için elimizden geleni yapacağız.

Contact Form Demo