fbpx

Op. Dr. Feridun Elmas Plastik ve Estetik Cerrahi

Estetik Dolgu Uygulamaları

Estetik Dolgu Uygulamaları

Estetik Dolgu Uygulamalarında Neden Kaliteli Dolguları Seçmelisiniz?

Dolgular bugün neredeyse botulinum toksin uygulamaları kadar sık yapılan kozmetik işlemlerden biridir. Bu uygulamalarda kullanılan ilaçların güvenliği, etkinliği ve doğal sonuçları sağlamak için iyi bir kalitede olması dolgu maddesi seçmek için önemlidir.

 

Kötü kalitede dolgu maddeleri, alerjik reaksiyonlar, iltihaplanma ve hatta enfeksiyon gibi yan etkilere neden olabilecek zararlı bileşenler içerebilir. Bu yan etkiler ciddi ve hatta ölümcül olabilir. İyi kalitede dolgular, güvenli ve FDA (Amerika ilaç dairesi) onaylı bileşenlerle yapılır, bu da komplikasyon riskini azaltmaya yardımcı olur.

 

Güvenliğin yanı sıra, dolgunun etkinliğini de dikkate almak önemlidir. İyi kalitede dolguların uzun süreli sonuçlar sağlama olasılığı daha yüksektir. Düşük kaliteli dolgular daha hızlı bozulabilir veya çözülebilir, bu da daha sık enjeksiyon gerektirebilir. Bu maliyetli ve zahmetli olabilir. İyi kalitede dolgular birkaç ay ila yıllarca dayanabilir, bu da size uzun vadede zaman ve paradan tasarruf sağlayabilir.

 

Son olarak, dolgunun doğal görünümünü dikkate almak önemlidir. İyi kalitede dolguların doğal görünme ve çevredeki doku ile uyum sağlama olasılığı daha yüksektir. Düşük kaliteli dolguların yumru, sertlik gibi doğal olmayan sonuçları olabilir. Bu utanç verici olabilir ve hatta sosyal anksiyeteye yol açabilir. İyi kalitede dolgular, mümkün olduğunca doğal görünecek şekilde tasarlanmıştır, böylece sonuçlarınızın ince ve zarif olacağından emin olabilirsiniz.

 

Dermal dolgu enjeksiyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, farklı dolgu türleri hakkında doktorunuzla konuşmanız ve yüksek kaliteli dolgu kullanan estetik cerrah yada dermatolog seçmeniz önemlidir. Dolgu seçerken, araştırma yapmak ve soru sormak önemlidir. Bu, bilinçli bir karar vermenize ve güvenli, etkili ve doğal görünümlü bir dolgu maddesi seçmenizi sağlamaya yardımcı olacaktır.

 

Kendi kliniğimizde tamamı sağlık bakanlığı onaylı ve CE sertifikalı ürünleri kullanmayı tercih ediyoruz. Uygulama öncesi hastayı bilgilendiriyor ve uygulama sonrası ürün sertifikasını mutlaka hasta ile paylaşıyoruz.

 

Op. Dr. Feridun Elmas
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi